آموزش ورود به سی پنل cpanel + ویدئو آموزشی

آموزش ورود به سی پنل cpanel

کنترل پنل سی پنل cpanel محبوب‌ترین و قدرتمندترین کنترل پنل برای مدیریت هاستینگ لینوکس در میان سایر رقبا مانند دایرکت ادمین می‌باشد. این کنترل پنل سی پنل به شما کمک می‌کند که به راحتی اقدام به مدیریت فایل‌ها، دیتابیس، ایمیل‌ها و تمامی موارد مرتبط با یک وب‌سایت در بستر PHP کنید.

آموزش ورود به کنترل پنل سی پنل cpanel

اولین بخش از شروع آشنایی با سی پنل نحوه ورود به آن است. برای ورود به سی پنل به صورت پیشفرض دو راه وجود دارد.

1. ورود با آدرس IP سرور

برای ورود از طریق آدرس IP سرور کافیست در ادامه آدرس سرور از پورت 2083 و 2082 استفاده کنید. برای مثال اگر آدرس سرور شما 127.0.0.1 باشد، آدرس ورود به کنترل پنل 127.0.0.1:2082 یا 127.0.0.1:2083 است.

2. ورود با دامنه وب‌سایت

در صورتی که DNS های وب‌سایت شما تنظیم شده باشد، می‌توانید به صورت مستقیم از طریق آدرس دامنه وارد کنترل پنل شوید. برای مثال اگر آدرس وب‌سایت شما Example.com باشد، آدرس ورود به کنترل پنل Example.com:2082  و یا Example.com:2083 است.

نام کاربری و رمز عبور خود را از کجا دریافت کنیم؟

در صورتی که با موفقیت وارد شوید شما یک صفحه ورود مشاهده خواهید کرد که باید نام کاربری و رمز عبور هاست خود را وارد نمایید که می‌توانید این  نام کاربری و رمز عبور را از شرکت ارائه دهنده هاستینگ خود دریافت کنید (معمولا به صورت ایمیل برای شما ارسال می‌شود).

آموزش ورود به سی پنل cpanel

ویدئو آموزش آشنایی با کنترل پنل سی پنل cpanel و مفاهیم کلی

برای آشنایی با نحوه ورود به کنترل پنل سی پنل و آشنایی با مفاهیم و امکانات پایه سی پنل cpanel می‌توانید ویدئوی زیر را مشاهده نمایید:

امیدواریم از آموزش ورود به سی پنل cpanel لذت برده باشید، در صورتی که تجربه یا نظری درباره این آموزش دارید در بخش دیدگاه‌ها با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *