با سئو سایت، رتبه 1 گوگل از آن شماست!

 

سئو سایت می تواند درآمد شما را تا حد زیادی افزایش دهد، اما به شرطی که اصولی و صحیح انجام شود. شما می توانید موارد مربوط به سئو سایت خود را به تیم فراداده بسپارید تا در کمترین زمان ممکن به بهترین نتیجه ها دستیابی پیدا کنید. تیم فراداده در سه شاخه اصلی سئو داخلی، سئو تکنیکال و سئو خارجی سایت آماده خدمت رسانی به شماست. 

سئو چیست؟

هنگامی که مشتریان شما درموتورهای جستجو به دنبال یک منبع خوب برای خرید کردن یا درخواست ارائه خدمات هستند، فقط درصورتی سایت شما در نتایج نمایش داده می شود که مطابق اصول و استاندارد های گوگل باشد. 

سئو به معنی بهینه سازی سایت بر اساس استاندارد های موتورجستجو(مثل گوگل) می باشد. 

آیا از ضرورت و اهمیت سئو مطلع هستید؟

با پیشرفت چشمگیر فناوری اطلاعات و ارتباطات اکثر کسب و کار ها محصولات یا خدمات خود را به صورت آنلاین در عرصه عموم به اشتراک میگذارند. در حال حاضر این فناوری روز به روز قدرتمندتر و ارزشمند تر میشود و اکثر افراد را به دامنه کاربران خود اضافه میکند. اگر شما میخواهید برای کسب و کار خود وب سایتی راه اندازی کنید بهتر است قبل از هرکاری درباره سئو و قوانین آن اطلاعاتی را کسب کنید تا در بازار اینترنتی از رقیبان خود پیشی بگیرید و موفق شوید. ما در این مقاله به شما توضیح خواهیم داد که سئو چیست و چرا برای بازاریابی و وب سایت باید از سئو استفاده کرد.

سئو چیست؟

سئو از عبارت «بهینه سازی موتور جستجو» گرفته شده است. به زبان ساده تر، سئو به شما این امکان را میدهد که صفحات وبتان در نتایج جستجو گوگل و سایر موتور های جستجو به رتبه بالاتری صعود کند و احتمال دیده شدن وب سایت شما را افزایش دهد. بنابراین هر زمان کاربران محصولات و یا خدماتی که شما ارائه می دهید را جستجو کنند، موتور جستجو وب سایت شما را با توجه به رتبه ای که دارید به مخاطب نشان می دهد. هرچه شما اصول سئو را دقیق تر و بهتر رعایت کنید، صفحات شما در نتایج جستجو بهتر دیده می شوند و مخاطبین بیشتری به سمت کسب و کار خود جذب خواهید کرد. سئو میتواند شامل شناسایی کلمات کلیدی یا عباراتی باشد که مخاطبان هدف شما هنگام جستجوی محصولات یا خدماتی که ارائه میدهید باشد.

چرا باید برای سایت خود از سئو کمک بگیریم؟

سئو یکی از مهمترین عنصرهای  هر وب سایتی است. علاوه بر اینکه سئو در بهتر دیده شدن وب سایت و جذب مخاطبین هدف بسیار کارآمد و مهم است در عوامل دیگری نیز تاثیر گذار است که در ادامه به صورت موردی به آنها اشاره می کنیم. دلایلی که باید از سئو در سایت های اینترنتی استفاده کرد به شرح زیر است :

 • سئو در افزایش  و بهینه سازی ترافیک سایت به شما کمک می کند
 • شما میتوانید با سئو برند اختصاصی برای کسب کارتان بسازید
 • در سئو بررسی میزان بازدهی سایت بسیار آسان است
 • سئو در جذب مخاطبان هدف به سایت بسیار تاثیر گذار است
 • بدون پرداخت هزینه برای سئو میتوانید فضای تبلیغاتی ایجاد کنید
 • با سئو به سایت خود اعتبار ببخشید
 • سئو تجربه کاربر را بهبود می بخشد 
 • سئو در پیشی گرفتن از رقبا به شما کمک میکند

با توجه به دلایل گفته شده وجود سئو برای ارتقا و پیشرفت وب سایت بسیار مهم و حیاتی است. پس اگر وب سایتی راه اندازی کردید حتما به سئو آن توجه کنید و این امر مهم را به افراد متخصص بسپارید یا خودتان در این زمینه متخصص شوید. 

تاثیر سئو بر فروش

سئو یکی از ستون های اصلی بازاریابی دیجیتالی است زیرا میلیون ها نفر در سال از موتور های جستجو برای کسب اطلاعات استفاده می کنند. 62 درصد از کاربران، هدف تجاری دارند و قصد دارند تا اطلاعاتی در مورد محصول یا خدمات دریافت کنند. 41 درصد افراد هنگامی که قصد خرید دارند به جستجو می پردازند. بنابراین اگر برای کسب و کارتان وب سایتی را طراحی کردید، بهتر است برای جذب مخاطبین و بیشتر دیده شدن در نتایج جستجو از سئو بهره بگیرید. از کلمات کلیدی مرتبط با محصولات یا خدماتی که ارائه می دهید در سایت خود استفاده کنید تا در هنگام جستجو شانس دیده شدن تان افزایش یابد. طبیعی است با افزایش مخاطبین میزان مشتریان شما افزایش خواهد یافت پس برای اینکه در بازاریابی دیجیتالی از رقیبان خود عقب نمانید، باید با سئو و قوانین آن آشنا شوید و در محتوا سایت از آن پیروی کنید.

وب سایت+سئو»»»ارتقا رتبه سایت در نتایج جستجو»»»»افزایش ترافیک سایت»»» افزایش مشتری »»»افزایش میزان درآمد»»» موفقیت در بازاریابی دیجیتالی 

 تاثیر سئو بر ترافیک سایت

اگر میخواهید کاربران بیشتری را به سایت خود جذب کنید و ترافیک بیشتری را در سایت داشته باشید، سئو بهترین راه برای دستیابی به این خواسته است. سئو در ظاهر باعث بهینه سازی و ارتقا رتبه سایت شما در نتایج جستجو میشود اما در هدف های بالاتر سئو در افزایش ترافیک سایت و تبدیل شدن مخاطبین به مشتریان سایت اثر بسزایی دارد. منطقی است اگر صفحه وب سایت شما در صفحه اول نتایج جستجو ظاهر شود احتمال دیده شدن بیشتری نسبت به صفحه دوم و سوم نتایج جستجو دارد. هرچه امکان دیده شدن توسط کاربران بیشتر باشد ترافیک سایت افزایش می باید، تنها راه دیده شدن توسط کاربر استفاده از سئو و قوانین آن است که رتبه وب سایت را در نتایج جستجو ارتقا میدهد.

چه مواردی در سئو سایت مهم است؟

حال که با سئو و اهمیت آن در بازاریابی دیجیتالی آگاه شدید، بهتر است با عوامل مهم در سئو آشنا شوید . با شناخت این عوامل میتوانید از تکنیک و قوانین سئو آگاه شوید و در بهینه سازی سایت خود استفاده کنید. عوامل مهم در سئو شامل: 

 • محتوا: مهمترین بخش سئو محتوا است زیرا با یک محتوا مفید و کاربردی میتوان مخاطب را جذب کرد. نکته مهم در تولید محتوا دانستن نیازها و سوالات پیش آمده  کاربران  و پاسخ مناسب دادن به آن ها می باشد. محتوا باید جذاب کاربردی ،قابل اشتراک گذاری و در عین حال آموزشی باشد.محتوا تنها به نوشتن منتهی نمیشود بلکه انواع مختلفی دارد که شامل:
  • فیلم ها
  • عکس ها
  • اینفوگرافیک
  • پادکست
  • وبلاگ
  • پست های رسانه های اجتماعی 
  • کتاب های الکترونیکی
  • فهرست ها
  • لیست های محلی 

محتوا از تنوع بسیاری برخوردار است که میتوان این تنوع را با کمی خلاقیت ترکیب کرد و مخاطبین را جذب کرد.


 • کلید واژه : در قدیم مهمترین تکنیک سئو استفاده از کلید واژه بود .امروزه کلمات کلیدی باید به خوبی آنالیز و با دقت فراوان انتخاب شوند زیرا انتخاب هوشمندانه کلید واژه در اثربخشی محتوا بسیار حائز اهمیت است. 


 • سئوی داخلی: سئو داخلی سایت به رعایت موارد بستگی دارد که داخل سایت شما هستند. سئو داخلی سایت فقط به یک مورد بستگی ندارد و شامل دهها مورد است که باید در ابتدای کار به آن ها دقت کنید و در مسیر طراحی و توسعه  سایت خود این موارد را رعایت کنید. 
 • سئوoff page: ابتدا باید بدانیم سئو off page چیست؟ و شامل چه چیزهایی میشود؟                     

سئو off page یعنی روش های بهینه سازی خارجی که دور از سایت شما اتفاق می افتد. مهم ترین عامل سئو در خارج از صفحه ایجاد سوشال سیگنال هاست.بک لینک ها هم میتواند در این مورد موثر باشند، بک لینک های با کیفیت و کاربردی به سایت شما از طرف سایت های خارجی به موتور جستجوگر این منظور را میرساند که سایت شما هم با ارزش و دارای اعتبار است . 

 

البته دو عامل مهم دیگر در سئو سایت، سرعت سایت  و واسط کاربری بهینه و استاندارد می باشد که باید به آن ها توجه شود. 

افزایش بازدید و رتبه سایت در نتایج گوگل

 یکی از دلایلی که برای وب سایت های خود از اصول سئو پیروی میکنیم افزایش رتبه وب سایتمان در نتایج جستجو است و همانطور که میدانیم دیده شدن سایت و افزایش بازدیدکنندگان آن به رتبه سایت بستگی دارد. هر چه شما بتوانید بازدید بیشتری برای سایت خود بگیرید، رتبه شما خود به خود افزایش پیدا خواهد کرد.

ترافیک وب سایت خود را با کمک سئو سایت افزایش دهید

 ترافیک وب سایت همانند میزان بازدید مخاطبین از سایت به رتبه بندی آن بستگی دارد . اگر خواهان این هستید که افراد بیشتر وب سایت شما را در موتور جستجو پیدا کنند، باید از روش‌های سئو استفاده کنید.

 

همانطور که از شواهد پیداست، سئو سایت یکی از مهم ترین عوامل در رشد و پیشرفت کسب و کار شما می باشد و شما می توانید با کمک گرفتن از سئو، ترافیک زیادی از کاربران هدف خود را به سمت سایت خود هدایت کنید و آن ها را به مشتریان خود تبدیل کنید و کسب و کارتان را متحول کنید. سئو سایت فقط با افزونه ها قابل انجام نیست و شما باید از افراد متخصص در این زمینه نیز کمک بگیرید. در صورتی که نیاز به مشاوره رایگان در زمینه سئو سایت دارید، با تیم متخصص فرداده در تماس باشید. 

5/5 - (2 امتیاز)