آموزش تنظیم DNS دامنه IR


همانطور که میدانید برای راه اندازی یک سایت نیاز به خرید هاست و ثبت دامنه داریم. برای ثبت دامنه می‌توانید از پسوندهای متفاوتی استفاده کنید که محبوب‌ترین آنها پسوند IR می‌باشد که از طریق سامانه NIC.IR قابل ثبت می‌باشد. اگر هنوز اقدام به ساخت حساب کاربری و ثبت نام در سایت NIC.IR اقدام نکرده‌اید، میتوانید گام به گام مراحل را از آموزش جامع و تصویری ثبت نام در NIC.IR پیش روید.

پس از اینکه دامنه خود را به ثبت رساندید حال باید دامنه خود را به سرویس میزبان وب معرفی کنید. برای اینکار باید DNSها را در سایت NIC.IR تنظیم کنید. با آموزش تنظیم DNS دامنه IR همراه فراداده باشید 🙂

آموزش تنظیم DNS دامنه IR

1.در اولین مرحله وارد حساب کاربری خود در سایت NIC.IR شوید.

2.سپس از منوی دامنه‌ها گزینه دامنه‌های من را انتخاب نمایید.

3.در این بخش لیستی از دامنه‌هایتان را که به ثبت رسانده‎‌اید، مشاهده می‌کنید. از ستون دی‌ان‌اس (DNS) گزینه NS دامنه‌ای که می‌خواهید برای آن DNS تنظیم کنید را انتخاب کنید.

4.در این قسمت از آموزش تنظیم DNS دامنه IR، درون فیلدهای نام کارگزار 1 و 2 آدرس DNSهایی که توسط سایت ارائه دهنده هاست به شما داده شده است، قرار دهید. در قسمت Secret Answer باید پاسخ محرمانه‌ای را که در ابتدا در هنگام ثبت نام حساب کاربری NIC.IR وارد کردید، بنویسید. در نهایت روی دکمه اعمال کلیک کنید.

تنظیم DNS بین 2 تا 24 ساعت ممکن است طول بکشد.

تنظیم یا تغییر DNS یکی از موارد مهم در هنگام ثبت دامنه است. اما چگونگی انجام این کار برای افراد زیادی سوال است. امیدواریم این آموزش برای شما دوستان کاربردی و لذتبخش بوده باشد. در صورتی که تجربه یا نکته‌ای در خصوص آموزش تنظیم DNS دامنه IR دارید، با ما در بخش دیدگاه‌ها در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *