آموزش پاسخ خودکار ایمیل در سی پنل cPanel + ویدئو آموزشی

آموزش پاسخ خودکار ایمیل در سی پنل

در مقاله قبلی آموزش فوروارد ایمیل در سی پنل cPanel را با هم آموختیم. در این آموزش قصد داریم تا نحوه ساخت پاسخ خودکار ایمیل در سی پنل cPanel را با هم بررسی کنیم.

یکی دیگر از قابلیت های بسیار جذاب کنترل پنل سی پنل cPanel پاسخ خودکار به ایمیل هاست. حتما تا بحال برایتان اتفاق افتاده است که ایمیلی ارسال می کنید و پس از گذشت چند دقیقه برایتان پاسخی ارسال می‌گردد که برای مثال نوشته است ” بابت ارسال ایمیل از شما سپاس گذارم تا چند دقیقه دیگر به شما پاسخ خواهم داد” ، این یک ایمیل خودکار است که شما هم می‌توانید از طریق سی پنل آن را فعال کنید.

برای استفاده از این قابلیت با آموزش پاسخ خودکار ایمیل در سی پنل cPanel همراه فراداده باشید!

آموزش ویدئویی پاسخ خودکار ایمیل در سی پنل cPanel

برای ساخت و آموزش پاسخ خودکار ایمیل در سی پنل cPanel می‌توانید ویدئو زیر را ببینید:

آموزش پاسخ خودکار ایمیل در سی پنل cPanel

1. برای فعالسازی پاسخ ایمیل خودکار ابتدا وارد کنتر پنل سی پنل cPanel شوید و از بخش Email گزینه Autoresponders را انتخاب کنید.

2. سپس روی دکمه Add Autoresponder کلیک نمایید تا تنظیمات پاسخ ایمیل خودکار را انجام دهید.

3.در بخش بعدی باید یکسری تنظیمات مربوط به پاسخ ایمیل خودکار را انجام دهید. در تصویر زیر این تنظیمات را مشخص کرده ایم.

1.گزینه Character Set: این گزینه را همیشه روی utf-8 قرار دهید.

2.گزینه Interval: با این گزینه مشخص می کنید که پس از طی چند ساعت، ایمیل خودکار ارسال شود. برای مثال پس از یکسال بعد از دریافت ایمیل، پاسخ ارسال گردد. اگر این مقدار صفر باشد، همان لحظه که ایمیل دریافت می‌شود، پاسخ داده خواهد شد.

3.گزینه Email: در این بخش آدرس ایمیلی که قرار است پاسخ از طرف آن ارسال گردد را وارد کنید.

4.گزینه From: این گزینه بسیار مهم است. در ایم بخش بهتر است آدرس ایمیل وارد کنید، نه آدرس Gmail. اگر آدرس Gmail وارد کنید، احتمال اسپم شدنش بسیار زیاد است. پس بهترین گزینه آدرس ایمیلی شرکتی خودتان است ،برای مثال example@faradade.com.

5.گزینه Subject: در این قسمت عنوان ایمیل را وارد کنید. برای مثال “باسلام ایمیل شما دریافت شد”.

6.گزینه Body: در قسمت Body هم می‌توانید متن ایمیل را بنویسید.

7.گزینه This message contains HTML: با فعال کردن این گزینه می‌توانید ایمیل را با یک قالب زیبا و جذاب برای فرستنده ایمیل، ارسال کنید. در بخش Body تگ های Html پشتیبانی می‌شود که می‌توانید خودتان کدنویسی کنید.

8.گزینه Start: در این گزینه می‌توانید یک بازه زمانی برای پاسخ به ایمیل‌هایتان مشخص نمایید. برای مثال فرض کنید شما به مدت یک هفته در مسافرت هستید و زمان پاسخگویی به ایمیل‌هایتان را ندارید. به کمک گزینه Custom تاریخ شروع پاسخگویی به ایمیل شروع می‌شود.

9.گزینه Stop: در این گزینه هم می‌توانید تاریخ پایان دادن به پاسخ خودکار ایمیل را مشخص نمایید. اگر تصمیم دارید که این پاسخ خودکار همیشگی باشد، در بخش Custom هر دو گزینه تاریخی را انتخاب نکنید.

10.در نهایت روی گزینه Create کلیک کنید تا ایمیل خودکار ساخته شود.

نکته: در ایمیل های خودکار مشخص کنید که این ایمیل یک پاسخ خودکار است تا کاربران از ماهیت آن مطلع باشند.

امیدواریم از آموزش پاسخ خودکار ایمیل در سی پنل cPanel لذت برده باشید. در صورتی که نظر یا تجربه‌ای در خصوص پاسخ خودکار ایمیل در سی پنل دارید، می‌توانید در بخش دیدگاه‌ها با ما در میان بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *