آموزش آمارگیری در سی پنل cPanel + ویدئو آموزشی

آموزش آمارگیری در سی پنل

به دنبال سری آموزش های سی پنل در این مقاله قصد داریم تا آموزش آمارگیری در سی پنل را با هم پیش ببریم. شاید بخواهید یک آمار کلی از قبیل بازدیدها، میزان استفاده منابع، تعداد کاربران از کشورهای مختلف و در نهایت یک آمار کلی از وب سایت خود داشته باشید. خوشبختانه سی پنل این امکان را برای کاربران فراهم کرده است. برای دسترسی به این اطلاعات در آموزش آمارگیری در سی پنل cPanel همراه فراداده باشید.

آموزش ویدئویی آمارگیری در سی پنل cPanel

ویدئو زیر آموزش آمارگیری در سی پنل cPanel می باشد، میتوانید آن را مشاهده کنید.

آموزش آمارگیری در سی پنل cPanel

ابتدا وارد هاست سی پنل شوید. در زیر گروه Metrics گزینه هایی را مشاهده می کنید که در ادامه هر یک را با هم بررسی خواهیم کرد.

1. گزینه اول منوی Visitors است که شما با انتخاب دامنه می‌توانید آمار بازدیدهای سایت‌تان را مشاهده کنید. در این بخش تاریخ و ساعت آخرین کاربرانی که در سایت بوده اند را به همراه آدرس IP و سایر اطلاعات دیگر مشاهده خواهید کرد.

2.منوی Awstats یکی دیگر از گزینه آمارگیری است که برای سایت هایی می باشد که SSL فعال دارند. در این گزینه قابلیت مشاهده آمار هم با SSL و هم بدون SSL وجود دارد و به صورت جداگانه قابل دیدن است. این گزینه آمار بسیار جزئی و مرتبی در اختیار شما قرار می دهد.

3.گزینه بعدی برای مشاهده آمار منوی Raw Access است که شبیه گزینه قبلی می باشد. با این تفاوت که حالت گرافیکی ندارد و آمار به صورت یک فایل تکست قابل دانلود است. هر کدام از دامنه ها را که انتخاب کنید، فایل گزارش آن دانلود می شود.

سایر گزینه های موجود در منوی Metrics هم عملیات آمارگیری را به روش های مختلف انجام می دهد و ویژگی خاص خود را دارد. اما اگر شرکت ارائه دهنده هاست به شما اجازه داده باشد (که معمولا این اجازه را نمی دهد) به کمک گزینه Metrics Editor می‌توانید روش آمارگیری را انتخاب کنید.

اما مهمترین قسمت آمارگیری میزان استفاده منابع از هاست است. به کمک منوی Resource Usage می‌توانید اطلاعاتی مربوط میزان استفاده هاست، درخواست فایل ها، درخواست های my SQL و … را به صورت یک گزارش کلی با این گزینه مشاهده کنید. این گزارش به صورت گرافیکی و بسیار جزئی و مرتب است. همچنین به کمک این گزینه قادر خواهید بود تشخیص دهید که کدام ساب دومین بیشترین منابع را مصرف کرده اید.

در نهایت باید یادآور شویم که این آمارها ممکن است با گزارش هایی که با سایر ابزارهای گزارش‌گیری گرفته می‌شود، مغایرت داشته باشد. این کاملا طبیعی است و مشکل از وب سایت شما نیست. به هر حال هر یک از این ابزارها ملاک هایی برای خود دارند که ممکن از اولویت های آن ها را تحت شعاع قرار دهد.

امیدواریم که از آموزش آمارگیری در سی پنل cPanel لذت برده باشید. اگر نظر یا تجربه ای در این باره دارید می‌توانید با ما در بخش دیدگاه ها در میان بگذارید.

به سایر آموزش های سی پنل cPanel سر بزنید

آموزش ورود به کنترل پنل سی پنل cpanel

آموزش ساخت ایمیل در سی پنل cpanel

آموزش فوروارد ایمیل در سی پنل cPanel

آموزش پاسخ خودکار ایمیل در سی پنل cPanel

آموزش گزارش ایمیل در سی پنل cPanel

آموزش مدیریت حجم ایمیل ها در سی پنل cPanel

آموزش مدیریت فایل سی پنل cPanel

آموزش دریافت نسخه پشتیبان سی پنل cPanel

آموزش مدیریت دیسک سایت سی پنل cPanel

آموزش ایجاد دیتابیس در سی پنل cPanel

آموزش ساخت Addon Domain در سی پنل cPanel

آموزش ساخت SubDomain در سی پنل cPanel

آموزش ساخت ParkDomain در سی پنل cPanel

امتیاز دهید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *